Mainzu Türkiye Resmi Distribütör Sayfası
İstanbul / Türkiye info@mainzuturkiye.com.tr

Biz Kimiz ?

Mainzu

Mainzu Türkiye

MAINZU ; YARATICI, SANATSAL SERAMİK

Villareal-İspanya'da 1964 yılında kurulan Mainzu ; kendine has seramik karo üretiminde öncü firmalar arasında bulunmaktadır. Sürekli gelişen seramik sektörü içerisinde küçük ebat seramik konusunda uzmanlaşmış ve bunu günümüze taşımıştır.

Seramik sektörünün 1993 yılında farklı gereksinimlerinin ortaya çıkması ile , Mainzu geleneksel olan 20 x 20 seramik üretimi amacıyla ikinci fırınını açmıştır. Yine 2000 yılında firma 15x15 seramik üretimine Estil Antic serisini pazara lanse ederek başlamıştır. Yüksek kapasite ve kaliteli üretim amacı güden Mainzu, yenilikçi bakış açısı ile her zaman öncü firmalardan olmuştur. 1998 yılında seramik sektöründe bilgisayarlı kontrol sistemi uygulayan ilk firmadır. Gerçek zamanlı üretim görüntüleme sayesinde kalite kontrolde daha yüksek verimlilik sağlamıştır. Mainzu için önemli tarihlerden biri olan 2002 senesinde, artan talebi karşılayabilmek amacıyla eski fırın yenilenmiş üretim kapasitesi 8.500 m2 ye çıkartılmıştır. En önemli ve teknolojik değişimlerden bir tanesi ; 2010 senesinde yeni bir enjeksiyon makinasının kullanılmasıyla, tasarımların en üst seviye çıkması, gerçekçilik, detay ve yüksek çözünürlük elde edilmiştir. 2011 yılının sonunda emaye kaplama hatlarının bu teknolojiye adapte edilerek renk yelpazesinin 4 ile 7 renk ( inkjet print ) arasında genişletilmesi sağlanmıştır. Tüm bu değerler bir araya gelince Mainzu Valencia seramik geleneğini ve innovasyonu en iyi kombin eden üretici ünvanını almıştır.

Mainzu butik atölye mantığıyla her bir seramik parçasını tasarım, trend, renk ve grafik harikası yapmaya çalışmıştır. Her bir seramik tasarımı ya kendi iç dinamiklerinden, ya büyük tasarımcılardan yada hiç bilinmeyen küçük ustalardan doğmuştur. Tüm etkinliklerimizin, tüm sunumlarımızın ve koleksiyonlarımızın ana kahramanı seramik olmuştur.